Choď na obsah Choď na menu
 


Lupiny? Už nikdy!

30. 12. 2009

Zima nenapácha škody len na našej tvári, ale svoje si odnesú aj vlasy. Najviac sa lupiny tvoria práve počas zimných studených dní a sú vlastne výsledkom vysušenej pokožky, ktorá sa odlupuje. Spúšťačom však môže byť napríklad aj stres, málo tekutín, nevhodná strava alebo číra genetika. Čo však s lupinami, keď už sú? Dá sa ich vôbec nejako zbaviť?


- Farbenie vlasov či iné pokusy s chemikáliami by ste mali zastaviť, pokiaľ lupiny úplne nezmiznú. Chemikálie totiž podporujú ich tvorbu!

- Naopak by ste to však mali prehánať s umývaním. Hoci aj každý deň, pokiaľ si budete umývať vlasy, môžete sa lupín dôsledne zbaviť. Samozrejme, použite šampón špeciálne určený proti lupinám, ktorí dostanete v lekárni. Pokiaľ sa lupín chcete zbaviť dosatočne rýchlo, skúste šampón skombinovať aj so špeciálnymi vodičkami proti lupinám, ktoré sú vyrobené s prírodných surovín.

- Toľkokrát opakovaná, ale účinná a tekmer univerzálna rada nad zlato znie: jesť dostatok vitamínov a dodržiavať pitný režim aj v zime. Všetko sa totiž skôr ako na pleti prejaví práve na vlasoch!

- Ak sa trápite s lupinami, mali by ste si vlasy česať veľmi jemne, aby ste zbytočne neodlupovali kúsky kože z povrchovej časti vlasovej pokožky.

- No a pri rýchlom boji proti lupinám by ti mali pomôcť aj kvapôčky olivového oleja, ktorý pridáš do šampónu!